Place zabaw - wyposażenie

Liczba produktów w kategorii: 170
Place zabaw - wyposażenie

Place zabaw to często główne pole do zabawy małych dzieci. Usytuowane przy przedszkolu, szkole, czy osiedlu mieszkaniowym, pełnią funkcje integracyjne, pomagają w rozwoju kreatywności i po prostu - pozwalają dzieciom się wyszaleć. Firma Dol-ek od lat specjalizuje się w tworzeniu i montażach elementów placów zabaw, na terenie całej Polski. Zwracamy uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo naszych wyrobów, a dodatkowo także na ich walory estetyczne i dopasowanie do otoczenia. W naszej bogatej ofercie znajdują się m.in.: huśtawki dla dzieci, karuzele na plac zabaw, piaskownice, ścianki wspinaczkowe i wiele innych elementów podstawowego wyposażenia. Wszystkie części metalowe wykonane są ze stali malowanej proszkowo, która może być uprzednio ocynkowanaDrewno lite oraz sklejki wodoodporne zabezpieczane są przed trudnym warunkom atmosferycznym. Elementy ruchome np. huśtawki, czy karuzele są łożyskowane. Wyposażenie placów zabaw posiada ponadto certyfikaty zgodności z normą PN-EN 1176 i PN-EN 1177. Istnieje możliwość stworzenia indywidualnych projektów, w dowolnej kolorystyce,  zgodnie z potrzebami klienta. 

Podkategorie

 • Piaskownice

  Piaskownica to dla wielu dzieci główne miejsce do zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci chętnie budują zamki z piasku, usypują babki i w kreatywny sposób integrują się z innymi maluchami. Również i w naszym katalogu produktów znajdziecie Państwo ten podstawowy element placu zabaw, bowiem firma Dol-ek to producent piaskownic dla dzieci.

  Nasze piaskownice są z atestem i spełniają normy bezpieczeństwa. Dzięki temu nadają się do takich miejsc jak przedszkola, szkoły i inne tereny zabawy. W naszej ofercie dostępne są piaskownice drewniane, piaskownice z palisady, piaskownice ze stali ocynkowanej. Proponujemy ciekawą kolorystykę (istnieje możliwość indywidualnego dopasowania kolorów) i kształty (np. piaskownica statek, piaskownica z siedziskami), które z pewnością przypadną dzieciom do gustu. Większość naszych modeli piaskownic posiada konstrukcję utrudniającą rozsypywanie piasku. Dostarczamy zatem nie tylko frajdę dzieciom, ale również satysfakcję z zakupu rodzicom!

 • Bujaki sprężynowe

  Bujak sprężynowy to proste urządzenie na plac zabaw dla dzieci. Przyniesie ono dzieciom wiele radości i zadowolenia. Zaprojektowane przez nas bujaki wykonane są w przyjaznych kolorach, mają opływowe i bezpieczne kształty, a przede wszystkim posiadają certyfikaty zgodności z normą PN-EN 1176. Wyprofilowane formy, odpowiednio osadzone uchwyty, jak i sprężystość urządzeń dostosowana jest do rozmiarów małych dzieci, dla których przeznaczone są bujaki. Przyrządy te wykonane są z płyt HDPE i osadzone są w gruncie na cokołach betonowych, które stabilizują konstrukcje. W naszym katalogu produktów znajdą Państwo masę zabawnych kształtów bujaków, które z pewnością przypadną maluchom do gustu, np. bujaki pieski, bujaki koniki, bujaki dinozaury, bujaki samochodziki i wiele innych. 

  Oprócz bujaków, w naszej ofercie znajdą Państwo również ważki (huśtawki równoważnie) o prostych i stabilnych konstrukcjach, z wygodnymi siedziskami po obu stronach. Dostępne warianty to m.in. ważki podwójne, ważki czteroosobowe.

 • Karuzele

  Karuzela to urządzenie rekreacyjne dla dzieci. Mechanizm działania tego typowego dla placu zabaw sprzętu jest prosty: urządzenie kręci się wokół własnej osi w kierunku nadanym przez osobę kręcącą. W ofercie naszej firmy znajdują się karuzele ręczne, osadzone na stabilnych cokołach, posiadające certyfikat zgodności z normą PN-EN 1176. Do wyboru naszym klientom pozostawiamy: karuzele krzyżowe - wykonane ze stali, z czterema siedziskami gumowymi oraz karuzele tarczowe - wykonane z solidnych materiałów, np. z blachy łezkowej, z nawierzchnią antypoślizgową i stalowymi rurami wspierającymi konstrukcję. Nasze karuzele są bezpieczne i gwarantują komfort i bezpieczeństwo dziecka podczas zabawy. Sprawdzą się na placach zabaw szkół, przedszkoli, terenach zielonych wokół osiedli oraz w innych miejscach zabawy dzieci. 

 • Huśtawki

  Bez porządnej huśtawki, plac zabaw dla dzieci traci sens. Dzieci godzinami lubią się huśtać same, lub proszą o pohuśtanie swoich kolegów czy opiekunki. Firma Dol-ek oferuje różnego rodzaju huśtawki dla dzieci - huśtawki ogrodowe & huśtawki na place zabaw (z atestem bezpieczeństwa). Dostępne rodzaje huśtawek: ławka wisząca, huśtawka z siedziskiem standardowym - dla większych dzieci, bądź kubełkowym - przeznaczonego dla maluchów, huśtawka bocianie gniazdo, huśtawka pojedyncza i podwójna.

  Huśtawki wykonujemy z różnych materiałów -  w zależności od modelu: z podwójnej stali, z drewna, a poszczególne elementy huśtawek: z gumy (siedziska), z lin polipropylenowych (model bocianie gniazdo), z łańcuchów stalowych i innych. Gotowe huśtawki osadzamy na cokołach betonowych. 

 • Urządzenia edukacyjne

  Dziecięca wyobraźnia rozwijana jest w dużej mierze podczas zabawy. Odpowiedni wybór gier, pomocy dydaktycznych, czy sprzętu do zabawy to podstawa w planowaniu rozsądnych zabaw na świeżym powietrzu. W katalogu naszej firmy znajdą Państwo produkty, które stanowić będą świętne rekwizyty podczas zajęć pozaszkolnych. Sprawdzą się one także podczas każdej innej formy rekreacji z dziećmi. Oferujemy m.in. tablice do rysowania, tablice matematyczne z liczydłem, tablice z labiryntem i wesołymi postaciami Disneya, tablice z ruchomymi kośćmi do gry, przyrząd do zabawy w kółko i krzyżyk oraz tubę do rozmów, umożliwiających rozmowy na odległość (np. po przeciwległych stronach placu zabaw). Tego typu sprzęty umilą dzieciom czas i wpłyną na pozytywny rozwój ich kreatywności i zdolności analitycznych.

 • Zestawy sprawnościowe

  Wspinaczka to sport kształtujący ciało i duszę. Pierwsze kroki w pionie dziecko może postawić na ściance wspinaczkowej na swoim placu zabaw, lub w ogrodzie, przed domem. Do takiej zabawy nie będzie potrzebny specjalistyczny sprzęt taki jak liny, buty wspinaczkowe, czy uprzęże i karabinki. Wystarczy zwykły strój sportowy lub strój do zabawy. Zaprojektowane przez nas modele ścianek wspinaczkowych są zarówno estetyczne wizualnie, jak i bezpieczne. Stalowo-drewniane konstrukcje osadzone są na betonowych cokołach. Płaszczyzna ścianek wykonana jest ze sklejki wodoodpornej, co zabezpiecza przed działaniem czynników zewnętrznych. Duże, kolorowe chwyty umożliwiają łatwe utrzymanie się na ścianie. W naszym katalogu produktów oferujemy ścianki pionowe i ścianki pochyłe. Specjalne modele dostępne w naszej ofercie zawierają dodatkowo zjazd strażacki lub drabinkę do bezpiecznego zejścia. Każde dziecko pokocha takie urozmaicenie placu zabaw ze standardowym sprzętem!

 • Budowle i urządzenia tematyczne

  Zwariowana lokomotywa z wagonikami, czy fantazyjny domek - to niektóre z mini-budowli, które mogą znaleźć się na placu zabaw dla dzieci. Dostarczą one dzieciakom niezliczonych godzin dobrej zabawy. Wskakiwanie do poszczególnych części konstrukcji, wchodzenie na ich dach, czy chowanie się w ukrytych zakamarkach to to, co dzieci lubią najbardziej. Oferowane przez nas konstrukcje są przyjazne zarówno dla oka, jak i dla środowiska. Dbamy o dobór produktów naturalnych i to właśnie one stanowią podstawę naszych wyrobów. Przy zastosowaniu stonowanej kolorystyki, z łatwością wpiszą się w krajobraz, natomiast bardziej żywe kolory przełamią monotonię takich miejsc jak osiedle mieszkaniowe, czy plac zabaw na terenie szkoły. Odpowiedniej wielkości lokomotywa sprawdzi się również w takich miejscach jak np. centrum handlowe, z zaaranżowaną przestrzenią dla dzieci. Inne budowle, które znajdują się w tej części naszego katalogu, to także: zadaszone ławostoły i altany.

 • Zestawy zabawowe

  Zestaw zabawowy standardowo składa się z co najmniej jednej wieży oraz elementów uzupełniających, takich jak trapy czy zjeżdżalnie. Wszystkie elementy mogą być dowolnie komponowane w zależności od potrzeb oraz budżetu. Części zestawu zaprojektowane są w ten sposób, aby istniała możliwość dowolnego przekształcania oraz rozbudowy placu w trakcie użytkowania. Wszystkie elementy zestawu zabawowego posiadają certyfikaty zgodności z normą PN-EN 1176 oraz PN-EN 1177. Z dostępnych elementów zestawu, można zaaranżować różnorodne układy, stosując charakterystyczną kolorystykę oraz ozdobniki przygotowywane na indywidualne zamówienie. Przykładowo, stosując “bocianie gniazdo” oraz marynistyczną paletę barw, można z łatwością stworzyć przestrzeń do zabawy przywodzącą na myśl piracki statek. Natomiast, dzięki odpowiedniemu układowi wież i barier oraz zastosowaniu surowych odcieni farb, plac zabaw swobodnie przekształci się w teren średniowiecznego zamku.

 • Sprzęt dla niepełnosprawnych

  W katalogu produktów naszej firmy znajdują się również produkty składowe placów zabaw dla niepełnosprawnych. Właściwie zaprojektowane i przystosowane urządzenia pozwalają na bezpieczne korzystanie z nich osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich, zarówno dzieciom jak i dorosłym. Nasze projekty spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa w tym zakresie. Przyrządy takie jak huśtawka, czy karuzela dla niepełnosprawnych zapewniają odpowiedni poziom rozrywki, a ponadto wpływają na rozwój ruchowy i intelektualny osób korzystających z nich. Dzięki nim plac zabaw stanie się przestrzenią do zabawy dla wszystkich, bez ograniczeń! Coraz więcej instytucji publicznych decyduje się na tworzenie integracyjnych placów zabaw, stosując rozwiązania uwzględniające potrzeby dzieci mniej sprawnych ruchowo. Nasze udane realizacje w tym zakresie znajdują się na terenie całego kraju i są przykładem na to, że nasza firma jest sprawdzonym dostawcą wyposażenia placów zabaw dla niepełnosprawnych. 

 • Nawierzchnie placów zabaw

  Bezpieczna nawierzchnia placu zabaw zapewnia komfort zabawy dziecka. Dzięki odpowiedniej nawierzchni, dziecko nie brudzi się, a ponadto większość upadków podczas zabawy jest dobrze amortyzowana. Oferowane przez nas nawierzchnie są też łatwe w utrzymaniu i pielęgnacji. Wykonane są one z granulatów SBR lub EPDM, układanych w formie płytek na terenach placów zabaw. Ich powierzchnia jest jednolita i odporna na warunki atmosferyczne. Istnieje możliwość indywidualnego doboru koloru nawierzchni.